#1 2012-01-25 11:04:41

 Ayo3

Tłumacz KTNEWS

34063366
Call me!
Skąd: Sucha Beskidzka
Zarejestrowany: 2011-11-28
Posty: 556
Punktów :   
WWW

MOUSE PEACE

[Musisz być zalogowany, aby przeczytać ukrytą wiadomość]

Ostatnio edytowany przez Ayo3 (2012-09-13 00:22:06)

Offline

 

#2 2012-01-25 17:53:09

 KwiatWschodu

Zastępca Admina^^

20745258
Skąd: Przemyśl
Zarejestrowany: 2010-06-26
Posty: 3983
Punktów :   
WWW

Re: MOUSE PEACE

Dziękuję, dziękuję, dziękuję za tę notę! Fantastycznie wszystko objaśniłaś^^
Zawsze miałam wątpliwości do do MP, jego znaczenia itd, a teraz mam wszystko w jednym i wreszcie rozumiem
Co do pomysłu Uedki, że te myszki się miałyby super sprzedać, to chyba tylko jego popularność je uratowała, no ja np bym sobie kupiła ze względu na niego^^
A tak to są straszne, okaleczone myszki i jeszcze taki złośliwy grymas mają XD

Offline

 

#3 2012-01-26 00:19:35

 Ayo3

Tłumacz KTNEWS

34063366
Call me!
Skąd: Sucha Beskidzka
Zarejestrowany: 2011-11-28
Posty: 556
Punktów :   
WWW

Re: MOUSE PEACE

Ja tam zawsze uważałam, że są słodkie, ale patrząc na nie to faktycznie nieźle okaleczone ^^ No, ale wiadomo, Ue talentu do rysowania nie ma (hehe, z tym powinien zwrócić się do mistrza Kokiego ). Całkiem niedawno dowiedziałam się, że on je zaprojektował. W sumie można się było tego spodziewać ^^ Myszowate wizerunki KAT-TUN też zbytnio zachęcająco nie wyglądają. Jakoś teraz mi się tak wydaje, bo przedtem naprawdę uważałam, że są urocze. A co do sprzedaży maskotek... Dobrze mu się zdawało. Wszystkie sprzedały się w zaskakującym tempie i z tego co czytałam fani marudzili, że mało tego póścili. No cóż, takie życie
Cieszę się, że mogłam Ci jakoś rozjaśnić MP i że jako jedyną Cię to zainteresowało ^^ Bardzo dziękuję za komentarz pod postem A co do uwag to dodałam już podpisy do zdjęć. Mam nadzieję, że teraz będzie dobrze. A źródeł poszukam. Mniej więcej pamiętam skąd te zdjęcia wzięłam oraz niektóre informacje.

Offline

 

#4 2012-02-04 21:03:28

 Nigra

Tłumacz KTNEWS

11907655
Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2011-12-10
Posty: 297
Punktów :   
WWW

Re: MOUSE PEACE

Mnie też to interesuje. Dziękuję za zamieszczenie tu tych informacji. Uepi jest jednym z moich ulubionych KAT-TUNków, a wcześniej nawet nie wiedziałam, że miał własną trasę koncertową, No i że pisze piosenki też raczej nie wiedziałam. Kurcze, ale bym chciała zobaczyć sobie taki jego występ. A te myszki fajne ^^, nie pogniewałabym się za taki brelok do kluczy.


I don't wanna cry alone...

Offline

 

#5 2012-02-05 15:29:11

 satsuki

Big fan

Zarejestrowany: 2011-12-31
Posty: 266
Punktów :   

Re: MOUSE PEACE

A ja uwielbiam MOUSE PEACE. I mamy tu typowy, klasyczny przykład jrockowca, który znany jest bardziej w jpopie, ale bynajmniej mi to nie przeszkadza. Masamin pasuje do Ue jak ulał *i jak tu nie mieć dziwnych skojarzeń XD* Mayu również do nich pasuje - eh, taki trójkącik, "rodzeństwo" niech będzie Mam nadzieję, że te dwie duszyczki wrócą na kolejne MP i to w niedalekiej przyszłości ^^ A po za tym to chcę ich jakiś koncert na DVD.

A myszki w wykonaniu Ue do cudów piękności nie należał, ale i tak uważam, że są całkiem KAWAII XDD

Offline

 

#6 2012-02-05 19:25:43

 Ayo3

Tłumacz KTNEWS

34063366
Call me!
Skąd: Sucha Beskidzka
Zarejestrowany: 2011-11-28
Posty: 556
Punktów :   
WWW

Re: MOUSE PEACE

Nigra napisał:

Mnie też to interesuje. Dziękuję za zamieszczenie tu tych informacji.

Bardzo się cieszę z tego powodu ^^

Nigra napisał:

No i że pisze piosenki też raczej nie wiedziałam.

Wszystkie swoje solówki sam napisał ^^ A niektóre nawet sam skomponował

Nigra napisał:

A te myszki fajne ^^, nie pogniewałabym się za taki brelok do kluczy.

Breloczków do kluczy nie było, ale za to dużo przywieszek do telefonu, które bez problemu dałoby się przerobić

satsuki napisał:

I mamy tu typowy, klasyczny przykład jrockowca, który znany jest bardziej w jpopie, ale bynajmniej mi to nie przeszkadza.

Ej tam, ej tam... Scar. w Japonii jest przecież nawet dość popularny Hehe, jednak, w sumie, trudno się z tym nie zgodzić. Fani Ue i MP Masamina znają wyłącznie z j-popu ^^

satsuki napisał:

Masamin pasuje do Ue jak ulał *i jak tu nie mieć dziwnych skojarzeń XD* Mayu również do nich pasuje - eh, taki trójkącik, "rodzeństwo" niech będzie

Masz kosmate myśli Oni jak się razem dobiorą to idzie się pośmiać ^^ Mayu to w porównaniu do nich dwóch to taka nieśmiała istota Hehe, trojaczki <-- Ue to ma wyobraźnie

satsuki napisał:

Mam nadzieję, że te dwie duszyczki wrócą na kolejne MP i to w niedalekiej przyszłości

Fani MOUSE PEACE i Uedki mają nadzieję, że w tym roku powrócą ^^ Chińscy fani nawet zaczęli na nowo zdjęcia z 2 trasy wrzucać. Kto wie, może coś z tego będzie. W końcu ~again to już druga piosenka MOUSE PEACE wydana studyjnie. Odebraliśmy to jako wielki zwiastun ^^ Może nie skończy się to tylko nadziejami. Byłoby cudownie zaś posłuchać MOUSE PEACE ^^

satsuki napisał:

A po za tym to chcę ich jakiś koncert na DVD.

A który fan by nie chciał Teraz to nawet albumu się domagają. Hehehe, marzenia ^^

Offline

 

#7 2012-02-28 15:37:09

 Mirume

Moderator

24660116
Zarejestrowany: 2010-08-31
Posty: 151
Punktów :   
WWW

Re: MOUSE PEACE

Ładnie to wszystko opisałaś/przetłumaczyłaś (bo nie wiem xd).

Mnie te myszki strasznie do Uedy pasują: z jednej strony są słodkie, różowe (o ile ktoś się myszy nie boi), tak samo jak Ueda gdy się na niego patrzy, a z drugiej takie poobgryzane jak zadziorna część Hime xd.

Oj chciałabym być na jego solowym koncercie. Lubię jego solówki, chyba najbardziej ze wszystkich, a poza tym chciałabym widzieć co on tam nawytwarzał xd. W końcu to facet, który widzi wróżki, ne? Z tych piosenek, które przesłuchałam, a wcześniej nie znałam, to nie podoba mi się jedynie Marie Antoinette, jakoś kompletnie nie wpadła mi w ucho... Za to pamiętam, że namiętnie słuchałam Kakigoori, by potem odkryć, że śpiewał to w SC xd.

I najważniejsze, to co mnie najbardziej nurtuje: Ueda to SPIN? Rany, to on całkiem dużo piosenek napisał...

Jeszcze raz dziękuję, dobra robota


http://img233.imageshack.us/img233/1821/kameya.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Offline

 

#8 2012-02-28 21:39:08

 Ayo3

Tłumacz KTNEWS

34063366
Call me!
Skąd: Sucha Beskidzka
Zarejestrowany: 2011-11-28
Posty: 556
Punktów :   
WWW

Re: MOUSE PEACE

Mirume napisał:

Ładnie to wszystko opisałaś/przetłumaczyłaś (bo nie wiem xd).

Do kupy sama to poskładałam ^^ Parę miesięcy zajęło mi szukanie tych informacji. Większość pochodzi z jego manuali, wywiadów do gazet oraz broszurki MP z 2008 roku. Uznałam, że fajnie by było mieć te informacje razem w kupie, a ja uwielbiam jak z nimi śpiewa, więc napisałam ten mały artykulik W sumie były też inne powody. Po prostu chciałam, aby fani KAT-TUN poznali tego prawdziwego Uedę, który przez swoje solowe koncerty pokazał fanom swój własny świat.

Mirume napisał:

W końcu to facet, który widzi wróżki, ne?

Taaa... W 2008 roku przypomniał o tym fanom podczas koncertów MP śpiewając Le Ciel i robiąc na scenie wróżkową atmosferę  

Mirume napisał:

Z tych piosenek, które przesłuchałam, a wcześniej nie znałam, to nie podoba mi się jedynie Marie Antoinette, jakoś kompletnie nie wpadła mi w ucho... Za to pamiętam, że namiętnie słuchałam Kakigoori, by potem odkryć, że śpiewał to w SC xd.

Ja też na początku nie lubiłam tej piosenki. Po jakimś czasie udało mi się znaleźć jakiegoś ripa, który miał lepszą jakość (wtedy jeszcze nie miałam przesłuchanej ani jednej całej ścieżki dźwiękowej z koncertu) i powoli zaczęła mi wpadać w ucho. Później postanowiłam przetłumaczyć tekst. Marie Antoinette okazała się zamiennikiem Dictatora z 2008 roku. Była to piosenka tak samo egoistyczna, sadystyczna i zboczona. Wtedy ją bardzo polubiłam, ale nie słuchałam jej zbyt często. Później wchodząc na chińskie blogi znalazłam gifka z występu na którym śpiewał tę piosenkę i pomyślałam sobie: "Skoro mają gifa to musi być gdzieś fancam". Szukałam dwa dni aż w końcu udało mi się znaleźć. Występ mnie oszołomił. Bardzo spodobał mi się jego pomysł na tę piosenkę i w jaki sposób wykorzystał do niej rekwizyty, takie jak pluszowy miś czy wielka sofa. I taniec. Tańczył tam naprawdę dobrze. Byłam ogromnie zdziwiona. Teraz jest jedną z moich ulubionych piosenek ^^ Kakigoori też świetnie wypadła na tych koncertach. Podobnie jak do LOVE IN SNOW dopisane do niej zostały nowe zwrotki.

Mirume napisał:

I najważniejsze, to co mnie najbardziej nurtuje: Ueda to SPIN? Rany, to on całkiem dużo piosenek napisał...

W sumie nie jest to potwierdzone, ale wszystko na to wskazuje Wątpię by Ueda zaśpiewał cudzą piosenkę na swoim solowym koncercie. Więcej informacji o SPINie poczytasz w temacie dyskusyjnym o Uedzie

Mirume napisał:

Jeszcze raz dziękuję, dobra robota

To ja bardzo dziękuję. Każdy komentarz w tym temacie mnie naprawdę bardzo cieszy

Offline

 

#9 2012-05-07 14:13:05

erica

Korektor KTNEWS

Zarejestrowany: 2010-08-25
Posty: 1338
Punktów :   

Re: MOUSE PEACE

Fajny post, dzięki za wypisanie tych wszystkich danych
Ayo, a masz gdzieś fotkę tych przywieszek a'la KAT-TUN? Chętnie bym zobaczyła, jak Ue wyobraża sobie kumpli Słyszałam, że te maskotki mają nawet własne imiona, to prawda?


http://i1104.photobucket.com/albums/h322/erica002/ShujiiAkira.gif
made by kero

Offline

 

#10 2012-05-07 14:28:59

 Ayo3

Tłumacz KTNEWS

34063366
Call me!
Skąd: Sucha Beskidzka
Zarejestrowany: 2011-11-28
Posty: 556
Punktów :   
WWW

Re: MOUSE PEACE

[Musisz być zalogowany, aby przeczytać ukrytą wiadomość]

Ostatnio edytowany przez Ayo3 (2012-09-13 00:22:41)

Offline

 

#11 2012-05-07 23:00:48

erica

Korektor KTNEWS

Zarejestrowany: 2010-08-25
Posty: 1338
Punktów :   

Re: MOUSE PEACE

Dzięki Ayo
Zabawne, Kame jest najchudszą myszą a Jin najgrubszą (znaczy o ile są tak ustawione jak myślę ) Tylko Junno bym zamieniła z Kokim bo trzecia mysz ma wąsy a nigdy Junno w takich nie widziałam. A Uedkowa ma chyba rękawice bokserskie! Fajnie O! I Nezuko jest słodka i urocza Taką to bym chciała.


http://i1104.photobucket.com/albums/h322/erica002/ShujiiAkira.gif
made by kero

Offline

 

#12 2012-05-07 23:29:27

 Ayo3

Tłumacz KTNEWS

34063366
Call me!
Skąd: Sucha Beskidzka
Zarejestrowany: 2011-11-28
Posty: 556
Punktów :   
WWW

Re: MOUSE PEACE

Junno i Koki są tylko odwrotnie Nezuo i Nezuko to mysie małżeństwo i są ulubieńcami Tacchana ^^ Miał je przypięte do mikrofonu podczas MOUSE PEACE z 2008 roku

Offline

 

#13 2012-05-08 08:15:21

 KwiatWschodu

Zastępca Admina^^

20745258
Skąd: Przemyśl
Zarejestrowany: 2010-06-26
Posty: 3983
Punktów :   
WWW

Re: MOUSE PEACE

Świrownia totalna XD Ach ten Ueda, ma nieziemskie umiejętności plastyczne, takie myszki stworzyć Ale przyznać trzeba, że co jedna to ładniejsza Najbardziej uśmiałam się z tej z kupką na głowie, co oni z tym motywem mają? XD Tzn. widziałam go w koreańskim filmie, ale mam wrażenie że i w jakimś japońskim też na niego wpadłam... LOL

Offline

 

#14 2012-05-08 09:11:46

erica

Korektor KTNEWS

Zarejestrowany: 2010-08-25
Posty: 1338
Punktów :   

Re: MOUSE PEACE

Taa... pamiętam jak czytałam Dr Slumpa, tam kupki to była podstawa XD Ale ta maskotka nazywa się Soft Creme-kun, więc mi to raczej z takimi włoskimi lodami się kojarzy XD Chociaż kto ich tam wie... Niektórych japońskich żartów chyba nigdy nie będę w stanie zrozumień


http://i1104.photobucket.com/albums/h322/erica002/ShujiiAkira.gif
made by kero

Offline

 

#15 2012-06-26 00:06:24

 Ayo3

Tłumacz KTNEWS

34063366
Call me!
Skąd: Sucha Beskidzka
Zarejestrowany: 2011-11-28
Posty: 556
Punktów :   
WWW

Re: MOUSE PEACE

Z bardzo, bardzo, bardzo, bardzo dużym opóźnieniem, ale również się należy ^^ SPÓŹNIONEGO WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO Z OKAZJI URODZIN MASAMI-SAN ♥♥♥

Dla zainteresowanych wrzucam profil Masamiego

[Musisz być zalogowany, aby przeczytać ukrytą wiadomość]

Ostatnio edytowany przez Ayo3 (2012-09-13 00:23:17)

Offline

 
Fora i strony współpracujące z nami ^^

Image and video hosting by TinyPicForum o asian music - Fushigi.jun.pl

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
http://cocoapop.eu