• Index
  •  » Inni
  •  » JE ładnie się sprzedaje

#1 2010-09-06 20:09:42

Velvet

Gość

JE ładnie się sprzedaje

...Czyli podsumowanie kariery zespołów z Johnny's Entertainment w liczbach. W sumie nie wiem, czy wybrałam dobry dział, ale nie ma tu za bardzo miejsca na dyskusję o agencji w całości, więc najwyżej dostanę od moderatorów po łapach.

Ktoś z 2chana pokusił się o zsumowanie wszystkich sprzedanych egzemplarzy kolejno singli (kolumna I), albumów (II) i wszystkiego razem (III) w zespołach z JE. Sprzedaży DVD nie uwzględniono w tym zestawieniu. Jeszcze raz zaznaczam, że w przypadku każdej z tych grup brano pod uwagę wszystkie krążki muzyczne, od debiutu aż do teraz. Tak oto przedstawia się to zestawienie:

*1 21,833,294 (45作) 10,453,208 (25作) 32,286,502 SMAP
*2 16,911,103 (29作) *7,764,282 (14作) 24,675,385 KinKi Kids
*3 11,933,216 (31作) *4,709,271 (12作) 16,642,487 嵐
*4 *8,747,984 (36作) *3,311,986 (15作) 12,059,970 V6
*5 *6,679,131 (43作) *1,511,791 (16作) *8,190,922 TOKIO
*6 *5,600,066 (12作) *1,813,452 (*5作) *7,413,518 KAT-TUN
*7 *3,429,865 (15作) **,834,652 (*4作) *4,264,517 関ジャニ∞
*8 *3,376,496 (12作) **,764,822 (*3作) *4,141,318 NEWS
*9 *1,344,913 (10作) **,611,325 (*4作) *1,956,238 タッキー&翼 (Tackey&Tsubasa)
10 *1,371,200(*5作) **,186,501(*1作) *1,369,052 Hey! Say! JUMP

W sumie pierwsza trójka to żadne zaskoczenie. Największe wrażenie zrobił na mnie poziom sprzedaży V6 (gratulacje dla senpaiów, których zawsze uważałam za niepopularnych) no i T&T, ale to raczej w negatywnym sensie - dzieciarnia z HSJ zaraz ich przegoni.

A, jeszcze jedno - jest to sprzedaż na terenie Japonii, eksportowanych płyt nie podliczono.

Ostatnio edytowany przez Velvet (2010-09-06 20:11:29)

 

#2 2010-09-06 20:46:53

Kitsune

Gość

Re: JE ładnie się sprzedaje

Nie spodziewałam się, że News tak nisko będzie, ale niedługo o to jedno miejsce podskoczą po wydaniu płyty (a przynajmniej mam taką nadzieję.) Ale do KT jeszcze im jednak trochę brakuje. Połowy z tych  zespołów nie znam (wstyd się przyznawać^^), ale może przy odrobinie wolnego czasu postaram się to nadrobić A przynajmniej tą pierwszą trójkę spróbuje poznać :]

 

#3 2010-09-06 21:20:40

 Yuuki95

KTNews Fan

957706
Skąd: Gdynia
Zarejestrowany: 2010-06-24
Posty: 599
Punktów :   

Re: JE ładnie się sprzedaje

A ja wszystkie zespoły przynajmniej kojarzę, ale prawie żadnych nie miałam okazji posłuchać. Jak tak patrzę to szóste miejsce dla KAT-TUN'ków to chyba nie tak źle, ale mam nadzieję że będzie jeszcze lepiej. Powodzenia KAT-TUNkom w podbijaniu serc fanów (i antyfanów też, bo każdy może zmienić zdanie ^ ^).


http://img850.imageshack.us/img850/9202/beznazwy1kopiaz.jpg

Offline

 

#4 2010-09-06 21:21:16

 Hikaru-chan

Administrator

4373477
Zarejestrowany: 2010-05-25
Posty: 7579
Punktów :   

Re: JE ładnie się sprzedaje

E tam, nie zapomnijmy, że News miał półroczne zawieszenie a oprócz tego wydają coś raz czy dwa razy na rok, także to oczywiste, że mają mniejszą sprzedaż, niz zespół, który wydaje  z 4 czy 5 single na rok:P  Niech znowu zaczną regularnie wydawać to podskocząXD

Offline

 

#5 2010-09-06 21:24:32

Velvet

Gość

Re: JE ładnie się sprzedaje

No News to rzeczywiście bez rewelacji, ale mnie to właściwie nie dziwi. KAT-TUN dało radę - 4 lata po debiucie i w sumie niewielu wydanych rzeczach - naprawdę znajdują się na wysokiej pozycji <3 Czuję się dumną fanką.
Kitsune, podziwiam Cię, że byłaś w stanie umknąć Arashi, którzy są teraz praktycznie wszędzie XD Pewnie gdyby zadebiutowali trochę wcześniej, to załapaliby się na sprzedaż na poziomie Kinki Kids, którzy wstrzelili się jeszcze w czasy, kiedy sprzedanie miliona egzemplarzy singla nie było wielkim wyczynem. SMAP są legendą i niedoścignionym wzorem pod względem możliwości sprzedania w sumie kiepsko wykonanej muzyki XD

Ostatnio edytowany przez Velvet (2010-09-06 21:25:29)

 

#6 2010-09-06 21:34:17

Velvet

Gość

Re: JE ładnie się sprzedaje

To tak jak ja Kanjani8. Jakoś ich zawsze unikałam, ale chyba ich trochę odsłucham, bo prześledziłam Wikipedię i teraz zastanawia mnie, jaką magię odstawił ten zespół, że ich sprzedaż przez lata rozrosła się aż tak bardzo.

 

#7 2010-09-06 21:36:47

Kitsune

Gość

Re: JE ładnie się sprzedaje

No ja mam nadzieje, że się w końcu wezmą do roboty Gdyby pracowali trochę więcej przy Newsie, pewnie szybko, by KT dogonili, pomimo zawieszenia ^^

@edit
Nie wiedziałam, że ten mały niewyraźny hieroglif to Arashi xD Z tymi to niestety miałam już wątpliwą przyjemność się zapoznać. Ale nie miałam odwagi sięgać po ich inne piosenki niż te które znałam z HyD

Ostatnio edytowany przez Kitsune (2010-09-06 21:52:28)

 

#8 2010-09-06 22:42:56

Sevelyn

Gość

Re: JE ładnie się sprzedaje

Łał, ciekawie się to prezentuje XD
Ja tam Arashi nie lubię, ta muzyka mi nie podchodzi (jedynie solówek Nino słucham <3) a ewidentnie wszystkie zespoły kojarzę, choć nie słucham wszystkich XD W ogóle też zdziwiłam się, że V6 i TOKIO tak wysoko, bo też sądziłam, że to nie są jakieś specjalnie sukcesywne zespoły, ale jak widać, nie są takie mało znane ;p Ale za to jestem dumna z Kandziów, choć 7 miejsce nie jest jakoś maksymalnie rewelacyjne XD

 

#9 2010-09-06 23:33:43

Velvet

Gość

Re: JE ładnie się sprzedaje

W ogóle też zdziwiłam się, że V6 i TOKIO tak wysoko, bo też sądziłam, że to nie są jakieś specjalnie sukcesywne zespoły, ale jak widać, nie są takie mało znane ;p

Bo niedouczonemu fandomowi wydaje się czasem, że KAT-TUN wiecznie było takie "trendy" i w ogóle, a jednak senpaie mają po tych 10 lat więcej od debiutu, niż grupy tego typu. Niektórzy jeszcze w pieluchach latali, a oni już coś robili.
Do tego grona zaliczam się też ja najwyraźniej, bo nie doceniałam V6 i obstawiałabym TOKIO na wyższej pozycji (pewnie dlatego, że jakoś bardziej podoba mi się ta muzyka, a V6 to takie Newsy bardziej).

 

#10 2010-09-07 00:47:53

 KwiatWschodu

Zastępca Admina^^

20745258
Skąd: Przemyśl
Zarejestrowany: 2010-06-26
Posty: 3983
Punktów :   
WWW

Re: JE ładnie się sprzedaje

Hahhaa  Też się zdziwiłam, że KAT-TUN tuż tuż za TOKIO, w sumie mniejszy staż mają LOL
Szkoda NEWSików, ale ważne że są w I dziesiątce
A SMAP, cóż.. kto by się im dziwił - w pełni zasłużyli #mistrzunie  #

To moja wypowiedź z innego forum, najbardziej spontaniczna
Chociaż muszę przyznać, że nie podoba mi się pomysł porównywania -> zespołów z jednej wytwórni, ale w różny sposób robiący karierę(bo tak góra zdecydowała), z różnym stażem(no, dajcie spokój = SMAP, a KAT-TUN? Przecież SMAP to chodząca legenda i dość długo na rynku są )
W każdym razie, z ciekawości można zobaczyć, że wcale nie mało tych albumów i singli nasi kochasie sprzedali Oj, życzę Wam więcej i jeszcze więcej KTNEWS do boju! <hahaha>

Offline

 

#11 2010-09-07 08:54:27

 Hikaru-chan

Administrator

4373477
Zarejestrowany: 2010-05-25
Posty: 7579
Punktów :   

Re: JE ładnie się sprzedaje

Dokładnie KW, jak można porównać zespół, który istnieje nie wiem tak na oko dajmy na to z 15 lat i zespół, który istnieje np. 6, przecież chociażby przez samą róźnicę tych lat można by się skapnąć, kto więcej singli sprzedał, jak dla mnie bez sensu:P Do tego, czemu nie zaznaczą sprzedaży z importu?? Może wtedy skala by się odwróciła?? A pokazali by kto ma najwięcej fanek zagranicą:P Bo popularność w swoim własnym kraju a zagranicą to też róźnica:P

Offline

 

#12 2010-09-07 12:22:43

 KwiatWschodu

Zastępca Admina^^

20745258
Skąd: Przemyśl
Zarejestrowany: 2010-06-26
Posty: 3983
Punktów :   
WWW

Re: JE ładnie się sprzedaje

Hikaru-chan napisał:

P Do tego, czemu nie zaznaczą sprzedaży z importu?? Może wtedy skala by się odwróciła?? A pokazali by kto ma najwięcej fanek zagranicą:P Bo popularność w swoim własnym kraju a zagranicą to też róźnica:P

Może kiedyś ktoś takie porównanie zrobi Chociaż to też nie tegest pomysł Bo, jak dla mnie muzyka JE jest bardziej na Japonię nakierowana niż na rynek międzynarodowy. Między innymi dlatego zaproszenie Jina Akanishiego do wystąpienia w U.S.A. było wielkim WOW dla ludzi. No może nie dla kumpli z wytwórni, czy Nas, zwłaszcza, że Jinu ze swojego engrisha i American Dream znany był;)

Offline

 

#13 2010-09-07 13:24:27

Velvet

Gość

Re: JE ładnie się sprzedaje

Ale gdzie wy tu widzicie porównanie? To jest po prostu podliczona ilość krążków, nikt nie opatrzył tego żadnymi komentarzami ani nie dorabiał do tego filozofii. To, że fanki same sobie rozsiewają jakieś porównania to już inna rzecz, ale ogólnie jest to tylko obiektywne podsumowanie, oparte na liczbach.

A jeśli chodzi o brak zestawienia ze sprzedaży zagranicznej, to pewnie wynika z braku dostępu do danych czy coś. Chociaż myślę, że za wiele by się nie zmieniło, chociaż rzeczywiście odnoszę wrażenie, że takie News ma więcej fanek za granicą niż w Japonii (ale nie w sensie liczbowym, bardziej w kwestii proporcji). Nawet moje znajome Polki opowiadały, że gdy pojechały tam na jakiś czas i rozmawiali z ludźmi, to kojarzyli Yamapiego, zwykle też Nishikido, ale już reszta zespołu to tak średnio XD

 

#14 2010-09-07 14:32:24

 KwiatWschodu

Zastępca Admina^^

20745258
Skąd: Przemyśl
Zarejestrowany: 2010-06-26
Posty: 3983
Punktów :   
WWW

Re: JE ładnie się sprzedaje

Velvet napisał:

Ale gdzie wy tu widzicie porównanie?  To, że fanki same sobie rozsiewają jakieś porównania to już inna rzecz, ale ogólnie jest to tylko obiektywne podsumowanie, oparte na liczbach.

Eeee.. ? Spoko spoko Vlevet Przecież każdy widzi co zawiera Twój temat A że samoczynnie, z moją małą acz wyraźną pomocą przerodził się w małą dyskusyjkę o naszym podejściu do takich zestawień, to już wsio rybka Przecież, jak to fanki(chociaż nie odpowiadam za innych ) po prostu niektórzy, m. in. ja, widząc jakiś "ranking" to od razu robią sobie porównanie Zwłaszcza jak trochę o tym i tamtym się słyszało, nee?

Offline

 

#15 2010-09-08 00:05:15

Freya22

Gość

Re: JE ładnie się sprzedaje

Jeśli mam się wypowiedzieć o KAT-TUN i NEWS, to według mnie stoją bardzo dobrze w tym rankingu - ogółem, jak na chwilę obecną. Poza tym sam w sobie ranking jest dla mnie trochę bez sensu zważywszy na to, że tak jak piszesz - brano pod uwagę wszystkie wydane płyty od debiutu, a po pierwsze - te zespoły nie są tej samej powiedzmy "rangi", jedne istnieją dłużej i kwalifikują się na miano seniorów, a inne to pokolenie młodsze. Co za tym idzie - te nowsze wydały do tej pory mniej płyt, więc logicznym jest, że sprzedały ich mniej, bo dopiero się rozwijają. Do tego, patrząc na fakt, że taki SMAP pierwszy krążek wydał w roku 1991 to nie biorąc pod uwagę tego, że pozostałe zespoły z listy zadebiutowały później, zmieniają się też czasy i czego innego słucha młodzież (wiem, generalizuję i wiem, że nie tylko młodzież słucha Johnnysów). Teraz faktem jest, że wszystkie jest przesiąknięte muzyką z zachodu i USA, stąd też zainteresowanie kupnem płyt w samej Japonii może maleć w porównaniu z chociażby okresem sprzed 10 lat.
Szłoby tutaj porównywać, gdyby np lista obejmowała załóżmy 5 płyt czy tam singli od momentu debiutu danego zespołu. Wtedy byłby to podobny okres czasu i ta sama ilość płyt, więc liczby pokazałyby swoje (choć wciąż nie szłoby uniknąć różnic powiedzmy kulturowych danych lat - co innego lata 90-te XX wieku, a co innego XXI wiek). A jeśli ta ilość jest różna, to można sobie tylko gdybać. O danych ze sprzedaży na eksport nawet nie mówię, bo całkiem możliwe, że dorównuje sprzedaży w samej Japonii.

Velvet napisał:

Bo niedouczonemu fandomowi wydaje się czasem, że KAT-TUN wiecznie było takie "trendy" i w ogóle, a jednak senpaie mają po tych 10 lat więcej od debiutu, niż grupy tego typu. Niektórzy jeszcze w pieluchach latali, a oni już coś robili.

^-  a co do tej części Twojej wypowiedzi, to powiem, że trochę jej nie rozumiem. W ogóle to piszesz w czasie przeszłym, czyli teraz jednak są "trendy"? Tak jak pisałam wyżej, wpływu z zachodu nie da się uniknąć, ale moim zdaniem w Japonii są dosyć popularni o czym świadczą rankingi Oriconu czy też to, że często są zapraszani do programów muzycznych, a piosenki z singli zajmują wysokie pozycje w różnych rankingach.
Poza tym, jak ich sempaie coś robili, to jak sama piszesz, "latali w pieluchach", więc jak mieli już się wybijać? Jako zespół przedszkolno-podstawówkowy? Troszkę to przeczenie samej sobie. Kiedy mogli, to zaczęli działać i radzą sobie bardzo dobrze moim zdaniem. Ale może też jestem fanatyczną fanką, co widzi same pozytywy

 
  • Index
  •  » Inni
  •  » JE ładnie się sprzedaje
Fora i strony współpracujące z nami ^^

Image and video hosting by TinyPicForum o asian music - Fushigi.jun.pl

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.berlin-hotel.pl ehotelsreviews.com shahrukhikajol potracheotomii ktnewsfansubs