#1 2010-05-26 22:08:00

 Hikaru-chan

Administrator

4373477
Zarejestrowany: 2010-05-25
Posty: 7579
Punktów :   

Tegoshi Yuya

http://images45.fotosik.pl/302/8dccd4066ca6e3cd.jpg

Imię i nazwisko: Tegoshi Yuya ( 手越祐也 )
Pseudonimy: Tego, Tegocha, Tesshi, Tegorin, Goshi, Tego-nyan (nadane przez Nishikido Ryo), Ero Prince ( "Erotyczny książę", nadane przez Uchimurę Teruyoshiego), Tetsun, Yuu-chan, Tessie (tak wołał go Nagase podczas kręcenie Szefa),Kouya, (ja bym mogła dodać jeszcze Kocurek:P)
Zawód: piosenkarz, aktor
Data urodzenia: 11.11.1987
Miejsce urodzenia: Yokohama, Kanagawa, Japonia
Wzrost: 170 cm
Waga: 55 kg
Grupa krwi: B
Znak zodiaku: Skorpion
Rodzina: tata, mama, babcia, psy (suczka rasy Papillon - Tinny i pies (no chłopczyk:P) rasy toy pudel - Skull)
Agencja: Johnny's Entertainment

http://images47.fotosik.pl/301/7b82238384a424d6m.jpg

1 grudnia 2002 roku wstąpił do agencji JE i brał udział w różnych działaniach juniorskich dopóki po 11 miesiącach od wstapienia do agencji nie zadebiutował z zespołem News. Aż do debiutu nie był znany. Jego najbardziej podziwianym sempaiem był Yamashita Tomohisa i to głównie chcąc iść jego przykładem wstąpił do agencji. Zresztą do dzisiaj twierdzi, że YamaP jest jego największym idolem i rywalem.
Wkrótce po debiucie zyskał ogromną popularność ze względu na swój głos, przez większość fanów News, jest uważany za najlepszego wokalistę w zespole. W 2005 roku zagrał w filmie "Shissou ( Dead run)", który miał premierę w Ameryce Północnej. Później zagrał jeszcze w wielu innych dramach. Od kwietnia 2005 roku do marca 2006 prowadził nawet własną audycje radiową : "Tegoshi Yuya's What a  Wonderful Music"
Podczas przerwy zespołu News w 2006 roku utworzył z kolegą z zespołu - Masudą - duet Tegomass, który został wypromowany w Szwecji i istnieje do dziś.
W 2007 roku zadebiutował jako seiyuu w japońskiej wersji filmu animowanego Happy feet. W lipcu 2007 roku prowadził własne autobiograficzne przedstawienie teatralne  "Tegoraji". Pod koniec 2008 roku zaczęto kręcić film produkcji amerykańsko - japońskiej   "Dareka ga Watashi ni Kiss wo Shita" , na podstawie książki - "Memoirs of a Teenage Amnesiac" Gabrielle Zevin, której reżyserem był Hans Canosa. Tegoshi dostał w nim jedną z głównych ról ( zagrał Mirai'a). Film miał swoją premierę w japońskich kinach 27 marca 2010 roku, natomiast na DVD wychodzi 10 września 2010 roku.
Po skończonej 1 trasie koncertowej Tegomass w 2009 roku wystąpił w musicalu Dream Boys u boku - Kamenashiego Kazuyi z KT oraz Subaru Shibutani z Kanjani8 - był to pierwszy musical w jego karierze.
W 2012 i 2013 został wybrany na oficjalnego komentatora FIFA Club World Cup Japan. Natomiast w 2014 na oficjalnego komentatora FIFA world cup 2014 w Brazylii. Współprowadzi również program Soccer Earth, w którym omawia ostatnie wydarzenia ze światowej piłki nożnej oraz przeprowadza wywiady z piłkarzami światowej klasy. Ma również kącik w magazynie o nazwie "WORLD SOCCER KING", w którym pisze o najlepszych drużynach piłkarskich.


http://images50.fotosik.pl/301/9350005b259d75bfm.jpg


Filmografia

DRAMY:

Zero: Ikkaku Senkin Game jako Shiroyama Kotaro (NTV, 2018)
Zero: Ikkaku Senkin Game Episode Zero: Shiroyama Kotaro jako Shiroyama Kotaro (NTV /HULU, 2018)
Hontou ni Atta Kowai Hanashi Summet Special 2017 - Aru Mansion (Fuji TV,  2017)
San Oku Yen Jiken jako Hamano Kenji  (TV Asahi, 2014)
Deka Wanko Special Mission jako Ryuta Kirishima (NTV, 2012)
Deka Wanko SP jako Ryuta Kirishima (NTV, 2011)
Deka Wanko jako Ryuta Kirishima (NTV, 2011)
Yamato Nadeshiko Shichi Henge jako Toyama Yukinojo (TBS, 2010)
Dareka ga Uso wo Tsuiteiru jako Sato Takahiro  (Fuji TV, 2009)
Shabake 2: Uso Uso jako Ichitaro (Fuji TV, 2008)
Shabake jako Ichitaro (Fuji TV, 2007)
Hyoten 2006 jako Tsujiguchi Toru (TV Asahi, 2006)
My Boss My Hero jako Sakurakoji Jun (NTV, 2006)
Gachibaka jako Utsugi Minoru (TBS, 2006)
Gekidan Engimono Ie ga Tooi jako Tomiyama Hiroaki (Fuji TV, 2005)
15 sai no blues jako Sanada Kouhei (Fuji TV, 2005)

FILMY:

Hotaru no Hikari the Movie (2012)
Dareka ga Watashi ni Kiss wo Shita jako Mirai Hasegawa (2009/2010)
Pozwól mi uciec (Shissou/Dead run) jako Shuji (2005)
Happy feet jako Mumble (dubbing) (2007)

REKLAMY:

MATCH
Nintendo DS: Pokemon Black/White
Calbee: Kappa Ebisen
Tongari Corn
Vermont Curry
RUSS-K (z NEWS)
LAWSON (z NEWS)
KOSÉ HAPPY BATH DAY (2008-)
Touch 'n' (z News) (2016- obecnie)

PRZEDSTAWIENIA TEATRALNE:

Dream Boys (2009)
Tegoraji (2007)

PROGRAMY:

Shounen Club Premium (prowadzi wspólnie z NEWS) (2016- obecnie)
Hen Lab (prowadził wspólnie z NEWS) (2016)
Soccer Earth (2012-obecnie)
Soukon (wspólnie z NEWS) (2009 - 2010)
Sekai no Hate Made Itte Q (2007-obecnie)
Ya-Ya-yah (2003-2007)

PIOSENKI NAPISANE PRZEZ NIEGO:

* Stars (tylko słowa, melodię wziął z piosenki Pain)
* Over (słowa z Kato Shigeaki)
* Gomibako (słowa, a muzyka Kato Shigeaki)
* Addict

http://images44.fotosik.pl/301/a94331d344187f7em.jpg


Ciekawostki

* studiuje psychologię na Uniwersytecie Waseda
* jest fanem Kody Kumi i L'arc-en-ciel (Hyde to jego wielki idol - spotkał go nawet i wymienili się adresami mailowymi)
* swoją suczkę Tinny uważa za swoją dziewczynę ( i bardzo ją  rozpuściłXD)
* jest leworęczny, ale mama "przekierowała" go na prawą rękę i teraz jest oburęczny
* ma szeroki zasób utworów - praktycznie nie ma piosenki, której nie zna (potwierdzam i przy nim wielu nowych wokalistów poznajexD)
* prowadzi drużynę futsalową  Kokubun Taiti
* specjalności : śpiew, szybkie zasypianie
* charakter: usportowiony, łatwo można go zezłościć
* przyzwyczajenie: oblizywanie ust
* kolekcjonuje: tajemnice
* słabe strony: drażliwy
* uroczy punkt: oczy ( o tak zgadzam się;D)
* jego skarb: rodzina, przyjaciele, fani i pies
* hobby: piłka nożna, futsal i karaoke
* ulubiony zapach: słodki
* ulubiony kierunek: północ
* ulubione jedzienie: ramen
* znienawidzone jedzenie: zielona papryka
* idealna dziewczyna: słodka i kocha tylko jego
* podziwia z JE: YamaP i Kimura Takuya
* gdyby jego dziewczyna źle by się poczuła zajął by się nią jak księżniczką i na rękach zaniósł do pokoju ( no mów mi tak dalejXD)
* podłoga w jego pokoju jest jasnobrązowa
* w wolnym czasie lubi oglądać DVD, uczyć się piosenek i choreografii do koncertów
* myśli, że dożyć 86 lat jest idealne
* kiedy jest głodny, ale nie czas na posiłek, pije szklankę mleka
* potrzebuje 2 budzików aby się obudzić
* ma niebiesko-białe zasłony
* nie jest dobry w sztuce
* lubi caramel frappuchinos
* chciał być battousai z Ruroshi Kenshin
* śpi z poduszką delfinem
* boi się duchów ( ale nie wiem czy to nadal aktualne, gdyż ostatnio gadał coś o rance w domu strachów, że to dobry pomysł:P)
* lubi błękit Hawaii
* na randce chciałby trzymać się za ręce i objąć się ( chodzi o takie trzymanie się za biodra itpXD)
* dałby dziewczynie na prezent niezapominajkę ( symbolizującą prawdziwą miłość)
* chciał iść na te same studia co Kato, niestety nie udało mu się zdać egzaminów wstępnych
* jest nazywany Rainman - ponieważ zawsze  jak wychodzi pada deszcz - podczas robienia zdjęć do Hoshi wo mezashite, filmowania Gekidan Engimono, na końcówce Shissou ( chociaż zapowiadano inaczej) przy pierwszym dniu kręcenia My Boss My Hero
* był fanem Kimury Takuyi, miał jego plakaty z nim i marzył, że pewnego dnia zaśpiewają w duecie
* gra w piłkę nożną od 10 roku życia
* podziwia Celine Dion, ma jej wszystkie płyty i DVD
* zawsze ma w torbie perfumy i szczoteczkę do zębów
* do biura JE wchodzi zawsze mówiąc "Yoo-hoo!"
* traktuje Kei-chana jak starszego brata i często wychodzą razem na karaoke
* założył z Ryo "sojusz czarnych włosów" mówiąc, że zaśpiewa z nim w duecie jak ten wróci do czarnych włosów
* ma lęk wysokości po tym jak utknął  na 4 piętrze
* nie zna się na modzie, dlatego w doborze stroju pomaga mu Ryo - jest jego guru w modzie
* jest przylepą, często przytula się do innych na przywitanie czy pożegnanie
* poprosił Massu o intensywną naukę tańca, gdyż miał dość ludzi którzy mówili, że nie umie tanczyć
* lubi Yakiniku
* jest uzależniony od mówienia " Dzień dobry" i "Dobranoc" każdego dnia
* z Massu stara się robić coś razem chociaż raz w tygodniu aby utrzymać dobrą przyjaźń ( chyba już o tym zapomniał i zaniedbał tę przyjaźń:P)
* George Miller na pytanie dlaczego wybrał Tegoshiego na dubbing do Happy feet powiedział : " Bo jest godny zaufania, a to cecha, którą chcę wymusić na młodzieży"
* na walentynki chciał upiec wszystkim z News ciastka, wyszły pyszne, ale trochę za twarde, opisuje je jako : "twarda miłość"
* szafka Tego jest bardzo kolorowa, ma tam zdjęcia News, Tegomass, Koichiego Domoto, lusterko, perfumy ( Massu twierdzi, że jak u dziewczyny:P cóż jak dla mnie czegoś mu jeszcze do tego miana brakujexD)
* uwielbia komponować piosenki i ma ich wiele ( Massu jednak ostatnio kazał mu je usunąćXD bo wiemy jakie one mają tekstyXD)
* ma prawo jazdy i kocha swój samochód (kilka lat temu stracił prawko z powodu wypadku, który spowodował)
* marzy o podróży do Barcelony, byciu na mistrzostwach świata w Piłce nożnej w Europie ( wiecie, że w Polsce będąXD) i możliwości porozmawiania z ulubionym piłkarzem
* jego ulubiona reprezentacja to FC Barcelona a piłkarze to : Shunsuke Nakamura ( przedstawiać nie muszę:P) i Lionel Andrés Messi ( z FC Barcelony)
* jego ulubiony pisarz to : Nishimura Kyotaro
* lubi Furuhata Ninzaburo
* jego ulubiony bohater historyczny to: Toyotomi Hideyoshi
* dostał japońskiego oskara za dubbing do Happy Feet
* ma zwyczaj mówienia "na opak" np. "da-su-ma" ( zamiast masudaxD)
* jak był mały to pracował w schronisku niedaleko swojego domu jako wolontariusz
* jego przyjacielem jest znany piłkarz Atsuto Uchida (jak dla mnie super ciachoXD)


Niektóre ciekawostki mogą już być nieaktualne, ponieważ są brane ze starych magazynów

Offline

 

#2 2010-05-29 22:10:16

Kiiro-chan

Gość

Re: Tegoshi Yuya

Hikaruś (chyba mogę?nie zabijesz mnie za to,prawda?)
trzeba jak najszybciej zrobić ten temat żebym mogła pisać
jaki to wspaniały jest mój ekhm nasz Tegoś
w końcu mamy napisać yyy ile to było ? 300 stron?

 

#3 2010-05-30 00:13:01

 Hikaru-chan

Administrator

4373477
Zarejestrowany: 2010-05-25
Posty: 7579
Punktów :   

Re: Tegoshi Yuya

Nie zabijeXD
No kurde złapałam schizaXD Czyli chyba jutro a w zasadzie dzisiaj ale jak wstane go zrobięXD  Nie można tego tak ociągać;D

Offline

 

#4 2010-05-30 00:38:19

Kiiro-chan

Gość

Re: Tegoshi Yuya

Nie zabijeXD

jaka ulga

No kurde złapałam schizaXD

ale super no to będzie fajnie

Nie można tego tak ociągać;D

prawda żebyśmy mogły go śmiało wychwalać jaki to on boski,wspaniały i jak to mu go kochamy  itp.
a jak mamy to robić bez opisiku
te stronki same się nie zrobią
trzeba już naszykować coś dla nowych forumowiczów/ek do czytania

i dodaj jakieś suuuuuuuuuuuuuuuuper foty Tegosia

 

#5 2010-06-06 00:20:10

 Hikaru-chan

Administrator

4373477
Zarejestrowany: 2010-05-25
Posty: 7579
Punktów :   

Re: Tegoshi Yuya

Profil wreszcie uzupełniony^^ Wolę nie liczyć ile go dzisiaj robiłamXD

No to teraz pora napisać za co tak właściwie stał się moim idolem^^
Bo oczywiście pierwsze wrażenie jakie na mnie zrobił to " uroczy chłopak" XD Ale nim stał się moim numerem 1 troszkę się o nim naczytałam, naoglądałam itp.^^

Jedną z rzeczy, które w nim podziwiam to jego determinacja i ta chęć zwycięstwa. To, że ktoś nie lubi przegrywać wcale nie jest złe, to go mobilizuje i dodaje woli walki. W sumie dzięki niemu też stałam się taka zdeterminowana bo kiedyś taka nie byłam, byłam nawet bierna a dzięki niemu zaczęłam coś robić i dążyć do tego co chcę i w sumie za to mogę mu podziękować^^ Do tego on jest najlepszym przykładem na to, że ciężka praca daje efekty^^


Oprócz tego podoba mi się w nim to, że ma taki dystans do siebie, nie przejmuje sie opinią innych, a to bardzo ważne.

Jego cudowny głos również do mnie przemawia, słuchając go czuje się tę muzykę a słowa stają się takie magiczne i wręcz czujesz jakbyś to przeżywała. Śpiewem potrafi doprowadzić nawet do dreszczy.

Te wszystkie rzeczy najbardziej w nim podziwiam, ale jak mawiał Eagle "Jeśli wiesz dlaczego kogoś kochasz to to nie jest prawdziwa miłość" dlatego też to nie całkiem za to tak go kocham^^ Jest sobą i ta jego barwna osobowość mi odpowiada. Jest dla mnie dużym autorytetem i nikt tego nie zmieni bo to on właśnie dodał mi sił w ciężkich chwilach ( chociaż to może wydać się dziwne). 

No i muszę tu jeszcze coś dodać ^^ Kocham patrzeć na niego jak gra w piłkę albo chociaż patrzeć na zdjęcia kiedy ma stój piłkarski *_* On ma tak wspaniale umięśnione nogi i ręce *_*

Offline

 

#6 2010-06-06 12:06:19

Naisha

Gość

Re: Tegoshi Yuya

* marzy o podróży do Barcelony, byciu na mistrzostwach świata w Piłce nożnej w Europie ( wiecie, że w Polsce będąXD) i możliwości porozmawiania z ulubionym piłkarzem


chyba stanę się fanką piłki noznej >.<
tylko niech jeszcze namówi na Mistrzostwa resztę zespołu

 

#7 2010-06-06 14:17:28

Kiiro-chan

Gość

Re: Tegoshi Yuya

* ulubiony zapach: słodki

ja też kocham słodkie zapachy

* idealna dziewczyna: słodka i kocha tylko jego

na 100% ja się nie nadaję

* na randce chciałby trzymać się za ręce i objąć się ( chodzi o takie trzymanie się za biodra itpXD)
* dałby dziewczynie na prezent niezapominajkę ( symbolizującą prawdziwą miłość)

jakie to romantyczne

ostatnio gadał coś o rance w domu strachów, że to dobry pomysł

ja chcę z nim na randkę

* jest przylepą, często przytula się do innych na przywitanie czy pożegnanie
* jest uzależniony od mówienia " Dzień dobry" i "Dobranoc" każdego dnia

o to ja bym się nie obraziła to takie słodkie

* uwielbia komponować piosenki i ma ich wiele ( Massu jednak ostatnio kazał mu je usunącXD bo wiemy jakie one mają tekstyXD)

ta teksty mają boskie te piosenki chyba się obrażę na Massu za to co kazał mu zrobić
chciałabym je przeczytać (ale przetłumaczone )
a Tegoś zrobił co
Massu mu kazał ??

Bo oczywiście pierwsze wrażenie jakie na mnie zrobił to " uroczy chłopak" XD Ale nim stał się moim numerem 1 troszkę się o nim naczytałam, naoglądałam itp.^^

jak ja go zobaczyłam to sobie pomyślałam "ale przystojniak " ale moim numerem jeden stał się (może to was troszkę zaskoczyć ) jak zobaczyłam go w damskim mundurku oczywiście podziwiam go za dużo rzeczy ale to było troszkę później

chyba stanę się fanką piłki noznej >.<

ja chyba fanką piłki nożnej stać bym się nie mogła
bo mój stosunek do niej jest taki chyba troszkę dziwny
nienawidzę oglądać jej w Tv i grać w nią  tak bardzo że w podstawówce ja usłyszałam że na w-f  mamy w nią grać to od razu coś mi było (ta moja piękna gra aktorska że karetkę chcieli wzywać )
ale lubię na żywo oglądać jak jak ktoś w nią gra:D (mojej sis były był piłkarzem i z siorką na każdy mecz chodziłyśmy )

 

#8 2010-06-06 15:14:00

 Hikaru-chan

Administrator

4373477
Zarejestrowany: 2010-05-25
Posty: 7579
Punktów :   

Re: Tegoshi Yuya

Tegoś na to co powiedział Massu o piosenkach tylko sie uśmiał i powiedział " A niby dlaczegoXD"

Ja nie lubię grać w piłkę nożną, ale lubię oglądać i zwykle wiem wszystko o meczach, kiedy kto gdzie ile punktówXD Więc chyba dogadalibyśmy się Pod warunkiem, że on też zechciałby posłuchac jak zacznę gadac o siatkówce męskiej ;D Bo to moje hobby^^

Offline

 

#9 2010-06-06 15:27:36

Naisha

Gość

Re: Tegoshi Yuya

Huanitka napisał:

ja chyba fanką piłki nożnej stać bym się nie mogła
bo mój stosunek do niej jest taki chyba troszkę dziwny
nienawidzę oglądać jej w Tv i grać w nią  tak bardzo że w podstawówce ja usłyszałam że na w-f  mamy w nią grać to od razu coś mi było (ta moja piękna gra aktorska że karetkę chcieli wzywać )
ale lubię na żywo oglądać jak jak ktoś w nią gra:D (mojej sis były był piłkarzem i z siorką na każdy mecz chodziłyśmy )

ja bym stała się fanką dlatego, że oni by tam byli. i może jeszcze piosenka przewodnia ? była siatka, teraz nożna xD



a Massu biedny...nikt nie widzi w nim autorytetu xD

Ostatnio edytowany przez Naisha (2010-06-06 15:28:04)

 

#10 2010-06-06 15:36:20

Kiiro-chan

Gość

Re: Tegoshi Yuya

jeżeli chodzi o siatkówkę to ja nie lubię gadać wolę oglądać (pod warunkiem że jakiś przystojniak gra ) albo grać (chociaż niezbyt mi to wychodzi )
a moje hobby to wkurzanie innych i robienie z siebie idiotki
ah jak ja bardzo chciałabym zobaczyć jak Tegoś gra


ja bym stała się fanką dlatego, że oni by tam byli. i może jeszcze piosenka przewodnia ? była siatka, teraz nożna xD

tak wtedy to ja też mogłabym być fanką

 

#11 2010-06-06 15:47:56

Naisha

Gość

Re: Tegoshi Yuya

co nie ? tylko, że męska część publiczności (a wiadomo , że to większość) wygwizdała by ich xD chyba, że by z jakąś super piosenką wyszli.

 

#12 2010-06-06 15:54:09

Kiiro-chan

Gość

Re: Tegoshi Yuya

nawet jeśli zaczęli by ich wygwizdywać to co z tego przecież
gdyby  oni tam byli to myślisz że naprawdę męska część publiczności byłaby większością ??

 

#13 2010-06-06 16:00:02

Naisha

Gość

Re: Tegoshi Yuya

no w sumie xD fanki z Europy nie opuściłyby takiej okazji, szczególnie z polski,niemiec i innych krajów, które dzielą z nami granicę ;]
zaśpiewali by piosenkę na początek, wyszli i...trybuny już puste bo NEWSy sobie poszły <lol>

 

#14 2010-06-06 16:08:18

Kiiro-chan

Gość

Re: Tegoshi Yuya

wiesz Tegoś na pewno by tak od razu nie poszedł więc fanki by jeszcze były tylko trochę mniej ale i tak byłaby pewnie podobna ilość co facetów albo i duuuuużo większa

 

#15 2010-06-06 16:16:59

Naisha

Gość

Re: Tegoshi Yuya

narobiłaś mi nadziei xD Hikaru-chan również, bo to ona zaczęła z tymi mistrzostwami ;]
NEWSy nie są na tyle popularni, by zrobić dużo koncert w Europie, ale mogliby zrobić jakiś malutki
albo niech wszystkie zespoły (te,które zadebiutowały) z JE przyjadą  i zrobią Countdown

 
Fora i strony współpracujące z nami ^^

Image and video hosting by TinyPicForum o asian music - Fushigi.jun.pl

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
ehotelsreviews https://www.berlin-hotel.pl/ weekend w spa Ciechocinek