#1 2018-03-23 20:07:31

 Hikaru-chan

Administrator

4373477
Zarejestrowany: 2010-05-25
Posty: 7579
Punktów :   

Recenzje mang (czyli znane, czytane, kupowane i nie tylko :D)

Postanowiłam założyć ten temacik, ponieważ chyba większość moich znajomych wie jakie otaku mangowe ze mnie XD Kupuję bardzo dużo tytułów, czytam jeszcze więcej XD (jeszcze w sieci) ale też wiele serii nie znam, dlatego ten temacik posłuży nam do podzielenia się opiniami na temat tego, co obecnie czytacie, kupujecie, polecacie Możemy tu zamieszczać nasze pierwsze wrażenia, wrażenia po całości historii czy zapytanie na temat jakiegoś tytułu itp Poza tym możemy się tu podzielić naszą mangową kolekcją


Na początku podzielę się tu moją skromną listą mang na półeczce XD (oraz tym, co planuję zakupić - na dole jest zakładka XD)

Kolekcja mang <- tak, zgadza się XD Zdecydowanie jestem fanką wydawnictwa Waneko XD

Jakby interesowała was moja opinia na temat któregoś z tytułów to piszcie


Co do ostatnich mang to z nowości przeczytałam 1 tomik The Promised Neverland - nie wiem co powiedzieć o tej mandze XD Może najpierw przedstawię opis dla tych, którzy nie znają:

Gatunek/tematyka: horror, psychologiczny, tajemnica, dramat, shounen, supernatural
Autor: Kaiu Shirai, Posuka Demizu

Emma i inne dzieciaki mają całkiem przyjemne życie w sierocińcu którego są mieszkańcami. Mimo że zasady tam obowiązujące są bardzo surowe, codziennie muszą rozwiązywać trudne testy, ich opiekunka jest przemiła i traktuje ich jak swoje własne dzieci, a dzieciaki żyją w bardzo przyjaznych stosunkach. Wszystko to zmienia się dla Emmy w dniu, w którym jedno z dzieci odchodzi do swojej nowej rodziny, a dziewczynka poznaje przerażającą prawdę o ich przytulnym sierocińcu, otoczonym wysokim murem…

Żródło: Waneko.pl

Manga jest naprawdę ciekawa, chociaż oglądając survival w wykonaniu dzieci, ma się chwilami dziwne odczucia Do tego kreska jest taka specyficzna, przypomina stare mangowe kreski XD A czasem wręcz brzydka, zresztą spójrzcie sami

https://images84.fotosik.pl/1024/24d4288bec9c2ed6med.jpg

Ale mimo to manga tak wciąga, że człowiek czyta dalej z ciekawości co będzie dalej, czy im się uda, o co właściwie chodzi, dlaczego jest tak a nie inaczej Oo W ogóle jestem strasznie ciekawa jak to się skończy, oby nie zrobili z tego tasiemca, bo w Japonii niestety wciąż wychodzi >< 
Wydania nie ocenię, bo jeśli chodzi o Waneko to jestem nieobiektywna Niemniej jednak jeśli lubicie takie historie survivalowe, z wątkiem horroru, demonów, walki i nie odstrasza was niekiedy straszna kreska to polecam

A wy? Spotkaliście się z tym tytułem?


Jutro opiszę jeszcze My Hero Academia i Summer Wars

Offline

 

#2 2018-03-23 21:58:20

 KwiatWschodu

Zastępca Admina^^

20745258
Skąd: Przemyśl
Zarejestrowany: 2010-06-26
Posty: 3983
Punktów :   
WWW

Re: Recenzje mang (czyli znane, czytane, kupowane i nie tylko :D)

Nie spotkałam, ale Twój opis mnie zaciekawił, chociaż wolałabym, żeby nie było wspomnianych demonów XD Survival z dziećmi to już wystarczająco dużo, a jak dochodzą demony to może nie być na moje nerwy. Przejrzałam Twoje mangi i wspólne mamy tylko Ouran, które z tego samego powodu porzuciłam już po pierwszym tomie ><
W planie nie mam niczego, bo świetnie mi idzie unikanie stron z zapowiedziami czegokolwiek XD

A dziwnie się złożyło, że z mang to czytam same yaoice...Ostatnio wyczekuję z największą niecierpliwością angielskich skanlacji manhw obecnie wychodzących:
1. "Here U Are". Mój opisowy wstępniak: 2 czy 3-roczny (bo tak uważnie czytam, co tam pisze...) student-gej, który chyba nigdy na uczelni nie ukrywał swojej orientacji, pomaga przy klubowym stoisku (czy czymś takim, bo tak mnie to mocno interesowało XD) pierwszego dnia roku uczelnianego, prezes klubu prosi go o zaprowadzenie pierwszoroczniaka do dormitorium. Oczywiście nasz główny bohater ma swój radar facetów (będących gejami lub też nie), ale czy tym razem również słusznie ocenił młodzika?
http://i68.tinypic.com/2pzk429.jpg
Ogólnie od pierwszego zobaczenia plakatu już byłam kupiona, o ile chodzi o przeczytanie pierwszego rozdziału. Potem wyszło, że ten młodszy chłoptaś to kawałek tajemniczego chłopa, a główny bohater wydaje się dosyć irytująco stereotypowy (w ten amerykański sposób, w ogóle sama manhwa wydaje mi się w takim bardziej amerykańskim stylu, a może chiński jest tak podobny do amerykańskiego?), ale ma parę asów w rękawie. Co pomaga utrzymać zainteresowanie, mimo dziwnie przeciąganej akcji XD

2. "How Sweet is a Sugar Daddy?
http://i64.tinypic.com/1nzc5v.jpg
Osobiście dawno nie widziałam tak wstrętnej kreski - te nieproporcjonalnie długie kończyny, wysokie czoła, przez co ludzie wyglądają momentami jak chodzące szkielety. Tylko kobiety wychodzą bardziej naturalnie, może przez ich biusty? XD Fabuła jest na tyle zakręcona, że jak na razie trzyma mnie mocno ^^
Co do samej fabuły: To historia naiwnego chłopaka zakochującego się w starszym, trochę już doświadczonym przez los, mężczyźnie. W każdym razie fabuła mocno przypomina koreańskie dramy, czyli moc tu emocjonalnego dramatu naiwnego chłopaczka, ale i przeżyć pana doktorka i oczywiście retrospekcje... też się znajdą. No jak ktoś lubi kdramy i yaoi to to przeczyta tak jak ja, przynajmniej tak sądzę XD Ostrzegam: dużo jest w niej aktów. Co ciekawe proporcje wydają się przy nich lepiej wychodzić, momentami

3 i 4. "BJ Alex" i "Make Me Bark", ale te może przybliżę później XD

Offline

 

#3 2018-03-23 23:50:02

kero

KTNews Fan

Zarejestrowany: 2011-06-04
Posty: 1045
Punktów :   

Re: Recenzje mang (czyli znane, czytane, kupowane i nie tylko :D)

Bardzo fajny temat Sama zbieram mangi i lubię czytać w sieci inne tytuły które jeszcze nie są wydawane w Polsce . Waneko bardzo lubię za GTO i za Boku no Hero Academia .
Podoba mi się także Freezing co prawda ma dużo fanservisu ale sama historia jest ciekawa coś ala Evangelion a sam sposób rysowania oczu jest niesamowity .
Houseki no Kuni ma także niesamowity klimat a zaczęłam czytać po skończeniu serii anime bo byłam bardzo ciekawa dalszego ciągu .
Nanatsu no Taizai komediowe po części spojrzenie na historię Brytanii dużo walk i magii oraz dzieje starożytnej wojny między Boginiami a Demonami a główną kanwą tej historii miłość jak Romea i Julii czyli Meliodasa i Elisabeth.
Koudaike no Hitobito słodkie shojo o obdarzonym zdolnością czytania w myślach Kodaii Mitsumasą i niepozorną Kie Hirano obdarzoną potężną wręcz siłą wyobraźni która sprawia że Mitsumasa nie może się wręcz oprzeć czytaniu w jej myślach
SHINGEKI NO KYOJIN to wszyscy znają
One Punch Man historia o bohaterze tak silnym że każdą walkę kończy jednym ciosem i jednocześnie tak niepozornym że mało kto go zapamiętuje i jego czyny są najczęściej przypisywane innym. Sam Saitama jest już bardzo znudzony swoim życiem lecz pojawienie się młodego cyborga Genosa sprawia że jego życie robi się ciekawsze.

Ostatnio edytowany przez kero (2018-03-24 11:29:23)

Offline

 

#4 2018-03-24 19:18:02

 Hikaru-chan

Administrator

4373477
Zarejestrowany: 2010-05-25
Posty: 7579
Punktów :   

Re: Recenzje mang (czyli znane, czytane, kupowane i nie tylko :D)

O kero czyli mamy tu kolejną fankę bohaterów? A jakie wrażenia z mangi? Dla mnie bardzo pozytywne, chociaż chyba lepiej mi się ogląda ich przygody niż czyta XD W anime jednak bardziej można się wczuć w tę walkę, no ale manga ma bardzo sympatyczną kreskę więc przyjemnie się ją czyta, ale mam wrażenie, że wszystko idzie tam szybciej niż w anime hahaha XD


Ooo nie znam Freezing ale jak w stylu Evy to chyba muszę się zapoznać
Koudaike no Hitobito też kusi *_* Ale dobrze widzę, że wyszła do tego drama?? *_* Którą coś trudno znaleźć XD



Ja polecę jeszcze mangę Shiki:

Sotoba to stara japońska wioska umieszczona głęboko w górach. Populacja liczy tu niewiele ponad 1300 osób, a mieszkańcy dbają o stare tradycje i przyzwyczajenia. Pewnego lata, w tej sennej wiosce rozprzestrzenia się tajemnicza i śmiertelna choroba, atakując i starych i młodych. W czasie fali zagadkowych śmierci do rezydencji Kanemasa, wzniesionej na wzgórzu Sotoby, wprowadza się rodzina pełna pięknych i eleganckich indywiduów. Czy mają coś wspólnego z ostatnimi wydarzeniami?

Opis: Waneko.pl

Sięgnęłam po mangę po tym jak zakochałam się w anime <3 Ach, doktorek *_* Na początku manga średnio mi się spodobała, 1 tomik był nudny, ale pamiętałam, że początek anime też był dziwny, zwłaszcza, że cała fabuła cofa się potem znowu pokazuje teraźniejsze wydarzenia i jest przedstawiana z różnych perspektyw, więc da się pogubić. Kreska też nie zachwyciła, bardzo jasna, specyficzna, wręcz anemiczna Oo Anime też miało dziwną kreskę, ale lepszą XD Jednak po drugim tomie wciągnęłam się tak jak przy anime czyt. trzeba mnie wyrywać od lektury hahaha XD Kreska też wydaje mi się o niebo lepsza
Historia w ogóle jest mocno filozoficzna, nawiązuje do sensu istnienia, religii, zwątpieniu w słuszność bożych decyzji, odnalezieniu własnej drogi. Oglądając anime wielokrotnie myślałam co zrobiłabym na miejscu bohaterów i szczerze mówiąc nie potrafiłam odnaleźć dobrego wyjścia, współczułam im i wielokrotnie aż chciało mi się płakać >< Niby są ci dobrzy i źli ale czy aby na pewno? Czy aby na pewno tylko jedna strona ma rację? Tu nic nie jest oczywiste i zadajemy sobie w tej historii multum pytań. Wszystkim fanom filozoficznych historii, wampirów i horrorów naprawdę gorąco polecam!!

A tu dla uwagi scan z mangi:
https://images84.fotosik.pl/1025/b9e7907014e9c981med.jpg

Oraz openingi z anime
Opening 1
Opening 2

Offline

 

#5 2018-03-24 23:23:47

kero

KTNews Fan

Zarejestrowany: 2011-06-04
Posty: 1045
Punktów :   

Re: Recenzje mang (czyli znane, czytane, kupowane i nie tylko :D)

Bardzo lubię mangę do Hero bo od niej zaczęłam co prawda na początku kreska trochę mnie odrzucała bo była zbyt nie do końca nie japońska ale potem bardzo polubiłam kilka postaci Todoroki XD Bakugo i Midoriya A sama akcja bardzo w ciągła.
Co do Koudaike no Hitobito to na Lizardzie znajdziesz film i mini specjal i specjal . Bardzo mi się podobał film co prawda są pewne zmiany ale aktorów dobrali znakomicie są wręcz identyczni z mangowymi postaciami mam na myśli rodzinę Mitsumasy bo samą Kie zagrała Haruka Ayase a ona jest dużo ładniejsza od mangowej

Ostatnio edytowany przez kero (2018-03-25 10:47:59)

Offline

 
Fora i strony współpracujące z nami ^^

Image and video hosting by TinyPicForum o asian music - Fushigi.jun.pl

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Szamba betonowe Racibórz Alberghi Pakistan Ciechocinek wellness